درباره آنتاليا

 درباره آنتاليا 

About Antalya

شهر آنتالیا مرکز صنعت گردشگري ترکيه است و بیش از 30 درصد از کل گردشگران خارجي ترکيه به اين شهر وارد مي‌شوند. به دلیل 657 کيلومتر ساحل است که پلاژها، بندرها و شهرهاي باستاني زيادي در کنار آن قرار دارد از جمله محل باستاني زانتوس که در فهرست ميراث جهاني قرار دارد. موقعيت جغرافيايي اين شهر در منطقه درياي مديترانه واقع شده، در شرق آنتاليا شهرهاي مرسين و کارامان، در شمالش قونيه، اسپارتا و بوردور، در غربش موغلا و در جنوبش درياي مديترانه مي باشد.آنتاليا از کوههاي توروس با پوشش گياهي از درختان کاج بسمت پايين جايي که درياي زلال و جوشان مديترانه قرار گرفته امتداد مي يابد و به خط ساحلي نا منظم خليج دور دست منتهي ميگردد.

جاذبه هاي توريستي آنتاليا 

 Antalya Attractions

شهر آنتاليا داراي اماکن تاريخي مهمي ميباشد که از آن جمله ميتوان به آکوالند كه يکي از زيباترين مراکز آبي تفريحي ترکيه ميباشد و در منطقه ساحلي کنياآلتي قرارگرفته است. در اين مکان شما و خانواده تان با بهره گيري از سرسره هاي مختلف و بازيهاي آبي متفاوت روز خوبي را سپري مي نماييد و آسپندوس ، آمفي تـأتر شهر سيده اشاره کرد.

پاموک کاله از شگفتيهاي بسيار عجيب است. آبهاي کالسيوس با حرارت 35 درجه از ارتفاع 100 متري فرو مي ريزد و استخرهاي بزرگ ومتعددي را تشکيل ميدهد . آب روح معماري اين تشعشعات زيبا بوده و اين مکان بنام قصر پنبه اي مشهور شده است . استخرهاي آبگرم اين ناحيه خواص درماني دارند.بازديد از شهر قديمي در مركز آنتاليا كه توسط رومي ها بنا شده است و با ديوارهاي بلند كه به سمت دريا ختم مي شود محاصره شده است.

 ساحل لارا که در شرق آنتاليا قرار دارد و شني مي باشد و ديگري ساحل کني آلتي که در غرب آنتاليا قرار دارد و ساحلي صخره اي است.آبشار دودن  و كورشوفلي كه در كنار هر كدام از آنها پاركهاي زيبايي وجود دارد از مكانهاي ديدني اين شهر هستند.

تاريخچه آنتاليا 

 Antalya History

 آنتاليا به معنی سرزمين آتالوس مي باشد و در زمان آتالوس دوم بنا شده است. اين شهر پس از پايان پادشاهي برقها براي مدتي مستقل بوده و بعدها هم به دست دزدها افتاده است.اين شهر در زمان بيزانسها مرکز کليساي جامع بوده و نامش آتالئيا بوده و بعد از تصرف ترکها پيشرفت بزرگي داشته است. در سال 77 قبل از ميلاد اين شهر توسط فرمانده سرويلميوس ايسائوريکوس ضميمه خاک روم گشت. در سال 67 قبل از ميلاد به عنوان پايگاه اصلي نيروي دريايي يوپمئيوس درآمده بوده است. در 130 بعد از ميلاد بازديد هادريانوس از اين شهر باعث پيشرفت آن شد.  علي رغم اينکه اين شهر مدرن در زمان عتيق محل زندگي انسانها بوده است اما آثار به جاي مانده از اين دوره بسيار کم مي باشد. يکي از اين آثار به جاي مانده از اين دوره ديوار بلندي مي باشد که قسمتي از آن به عنوان موج شکن بوده و شهر را از طوفانهاي سهمگين حفظ مي‌کرده است. دروازه مرمت شده هادريان اين ديوار از اثرهاي بسيار زيباي عهد عتيق محسوب مي شود. علي رغم اين که شهرهاي عهد عتيق داراي معبد آگورا و آمفي تئاتر مي‌باشد اما تاکنون ثبت مکانهاي اين نوع اثرها امکان پذير نبوده است.

 

 

  • نظرات
  • همین نویسنده

هرگونه سوالی دارید می توانید بپرسید حداکثر ظرف 24 ساعت به شما پاسخ خواهیم داد .با تشکر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.