درباره ازمیر

درباره ازمیر

در این قسمت  برای گردشگران درباره ازمیر About Izmir اطلاعاتی ذکر شده است.درباره  دیدنی های ازمیر،مراکز خرید ازمیر،هتل های ازمیر،و آب و هوای ازمیر  اطلاعاتی در اختیار گردشگران قرار می گیرد.

 درباره ازمير 

About  Izmir

کرانه هاي درياي اژه در ترکيه از جمله زيباترين چشم اندازهاي اين کشور مي باشند.خط ساحلي باشکوهي که آب شفاف درياي اژه به آن برخورد مي کند، مملو است از کرانه هاي قديمي که توسط باغهاي زيتون، پرتگاههاي سنگي و جنگلهاي کاج احاطه شده اند. اسکله هاي ماهيگيري زيبا، روستاهاي تفريحي پرطرفدار و يا بقاياي تمدنهاي باستاني را که گواهي بر 5000 سال تاريخ، فرهنگ و اسطوره مي باشند. در تمام طول ساحل، اقامتگاههايي را مي توان يافت که هر سليقه و قيمتي را در بر ميگيرند.

جاذبه هاي توريستي ازمير  

Izmir Attractions

شهر ازمیر سراسر دیدنیهای جالب است، بسياري براي دريا و ساحل زيباي اين شهر در تابستان مي روند اما بسياري ديگر نيز وجود دارند که به دنبال اماکن و برنامه هاي هيجان انگيز اين شهر مي گردند. ميدان کناک يکي از اين ديدني ها است. اين ميدان به خاطر برج ساعت خود شهرت دارد. اين برج در سال 1901 ميلادي ساخته شده است در کنار اين ميدان مسجد کناک و بازار کمرالتي قرار دارد. اما ديدني هاي ديگر ازمير آسانسور است. بناي آسانسور نام يکي از امکان ديدني و حتي تاريخي ازمير است. اين آسانسور که در سال 1907 توسط تاجران يهودي ساخته شده براي جابجايي شهروندان از يک مکان پست بر فراز تپه اي که محل کسب و کار مردم قرار داشته تعبيه شده است. اين آسانسور در ابتدا با سيستم فشار آب کار مي کرده است اما بعدها به سيستم الکتريکي مجهز شده است. شما اکنون با سوار شدن در اين آسانسور علاوه برا اينکه شهر و مناطق ديدني آن را از بال مي بينيد مي توانيد از سوغاتي فروشي ها رستوران ها و کافي شاپ هاي آن نيز استفاده کنيد. تلفريک شهر ازمير نيز همچون آسانسور شما را بر فراز ازمير مي برد. اين برج که در سال 1977 ساخته شده شما را به ارتفاع 423 متري از سطح زمين مي برد. اما در محله هاي ديدني اين شهر مي توان از محله آلزانکاک نام برد. خيابان هاي باريک با خانه هاي به سبک يوناني و رستوران هاي دل انگيز. اين محله از مرکز شهر چندان دور نيست و حمل و نقل عمومي براي آن وجود دارد. اما از اماکن مهم مي توان به کاديفکال که قعله اي است قديمي اشاره کرد. بعد از اين قلعه آگورا که بازاري نيز در اين منطقه به همين نام است. يادگار دوره امپراتوري روم در اين شهر است که از مکان هايي است که بايد ديد. در ازمير موزه باستانشناسي ، موزه فرهنگ شناسي ، موزه آتاتورک ، موزه هنرهاي نفيس ، موزه هنر ، موزه تاريخ طبيعي وجود دارد. اما ديدني هاي ازمير به موزه هاي آن ختم نمي شود. در بايراکلي يک معبد بنام آتنا به معني الهه عشق و مهارت ، کانالهاي شير ينير و يشيل دره دو نمونه از آثار مهندسي رومي است. رودخانه ملس که در سرتاسر عصر روم شرقي و عثماني آب ازمير را فراهم مي کرد از اين منطقه عبور مي کند. کليساي سنت پليکارت قديمي ترين کليسا درازمير است. مهمانسراي کيزلار اقاسي ، بناي يادبود آتاتورک در ميدان جمهوريت که برروي يک اسب نشسته است اين اثر خاطره آزاد سازي اين شهر توسط نيروهاي ترکيه را گرامي مي دارد.

دلفين هاي پرنده در کارشي ياکا يک اثر تاريخي است که سمبلي از دوستي و برادري ميباشد . حيسار بزرگترين و قديمي ترين مسجد در ترکيه است که داراي يک اندرون دلپذير با يک منبر و محراب زيبا است . مساجد ديگر ازمير شامل ساليچي اقلو ، شاديروان و کمرالتي مي باشد. اما در زمره ديدني هاي ازمير پارک هاي اين شهر است كه مي توان کولتور پارک ، پارک ادنان سايگون ، پارک اينسان حاک لاري ، پارک موامراکسوي و پارک تفريحي تورگوت ازال را نام برد.

تاريخچه ازمير 

Izmir History

شهر ازمیر در هزاره سوم قبل از ميلاد در محلي كه امروزه بايراكلي نام دارد تاسيس شد و در آن زمان با شهر تروي يا تروا ، كه داراي پيشرفته ترين فرهنگ در آناتولي غربي است ، مشترك بود. در حدود سال 1500 قبل از ميلاد ، اين شهر تحت نفوذ قلمروي هيتي ها در آناتولي مركزي در آمد.در هزاره اول قبل از ميلاد ، اين شهر سيميرنا  ناميده مي شد و در رده مهمترين شهرهاي اتحاديه ايونين ايها قرار داشت. در طول اين دوره ، يكي از برجسته ترين نكات اين شهر اين بود كه هومر تاريخدان و نويسنده يوناني در آنجا سكونت داشت. فتح اين شهر توسط ليديا ايها ، در حدود 600 قبل ازميلاد، اين دوره را به پايان رساند.

در سرتاسر دوره حكومت ليديا ايها و متعاقب آن فارسها در قرن ششم قبل از ميلاد ، ازمير در حد محلي كه كمي كوچكتر از يك روستا بود، باقي ماند. در قرن چهارم قبل از ميلاد و در دوره سلطنت اسكندر مقدوني ، شهر جديدي بر دامنه هاي كاديفه كاله  احداث شد. دوره روميها در ازمير كه در قرن اول قبل از ميلاد آغاز شد، دومين عصر بزرگ اين شهر بود. بدنبال آن در قرن چهارم ميلادي امپراطوري روم شرقي بر اين شهر سلطه داشت و تا زمان پيروزي سلجوقي ها در قرن 11 ميلادي ادامه پيدا كرد. در 1415 ميلادي اين شهر، تحت حكومت سلطان محمد چلبي ، به بخشي از قلمرو عثماني ها تبديل شد.