درباره کوش آداسی

درباره کوش آداسی

در این قسمت بطور کلی درباره کوش آداسی About Kusadasi برای گردشگران  اطلاعات ذکر شده است.درباره مراکز دیدنی کوش آداسی،مراکز خرید کوش آداسی،هتل های کوش آداسی،و آب و هوای کوش آداسی اطلاعاتی در اختیار گردشگران قرار می گیرد.

 درباره کوش آداسي

About Kusadasi

کوش آداسي يا جزيره پرنده در 71 کيلومتري شهر ستان مرکزي استان آيدين و در نوار ساحلي منطقه اژه واقع گرديده است. اين شهرستان که از شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه جزيره ديلک همسايه است در کانون مراکز مهم گردشگري از جمله ازمير ،افس ،مريم آنا، مليت ،ديديم پاموک ، کاله ، مارماريس و بودروم قرار دارد. بندر گوش آداسي به علت نزديکي با جزيره يوناني ساموس براي گردشگران که به ترکيه مسافرت مي کنند از جذابيت خاصي برخوردار است.

در گوش آداسي 2 اسکله مخصوص کشتي هاي توريستي و يک بندر قايق هاي تفريحي با ظرفيت 650 قايق وجود دارد. از بندر کوش آداسي در ماه هاي بهار و تابستان سفرهاي منظم با قايق هاي موتوري به جزيره يوناني ساموس برگزار مي شود. اين سفر ها در ماه هاي زمستان به صورت چارتر انجام مي گيرد. در بندر کوش آداسي و در هر ساعت از روز ، تور هاي تفريحي با قايق هاي مسافر بري انجام ميگيرد. قايق هاي تفريحي مدرن که تورهاي آبي را برگزار ميکنند زيبايي خاصي به اين بندر بخشيده اند.

بندر کوش آداسي يکي از بنادر مهم منطقه مي باشد

 جاذبه هاي توريستي کوش آداسي

 Kusadasi Attractions  

يکي از بزرگترين پارکهاي آبي اروپا با نام آدالند در شهر كوش آداسي مي باشد.توصيه مي شود حتماً رافتينگ در پارک آبي آدالند را تجربه کنيد. در ساحل و پلاژ آن مي توان اسب کرايه کرد و با اسب مي توان به داخل دريا رفت.در کوش آداسي مي توان با کشتي به جزايري که در حاشيه آن است و فاصله آن تا ساحل بسيار کم است سفر کرد و از آب درياي مديترانه در يک روز لذت برد.در شهر مي توان جيپ کرايه کرد و به مناطق اطراف سفر کرد.

تاريخچه کوش آداسي

Kusadasi History

اين شهر توسط مردماني كه در 3000 سال قبل از ميلاد مسيح از فلات مركزي آناتولي به اين مكان مهاجرت كرده اند پايه ريزي شده است.آب و هواي معتدل اين منطقه اين اجازه را به ساکنان آن داده بود تا به توليد محصولات كشاورزي مانند زيتون ، انگور و انجير در زمين هاي حاصلخيز اطراف بپردازند.

اين شهر در سال 546 قبل از ميلاد به تصرف ايرانيان درآمد.در سال 200 قبل از ميلاد امپراتوري رم اين شهر را به تصرف خود درآورد و بعد از تقسيم امپراتوري رم ، امپراتوري رم شرقي بر اين شهر تسلط يافت.

دروازه قلعه، ديوارها و مساجد و همچنين ارگ قلعه در جزيره کبوتر ، در دوره عثماني ساخته شده است كه منعکس کننده سبک معماري دوران است.

پس از حمله سلطان محمد فاتح ، اين شهر در سال 1413 توسط امپراتوري عثماني اداره مي شد. در دوران سلطنت عثماني ها، کوشي آداسي به ساختمان هاي با شکوه مشهور شد.كاروانسراي اوكاز محمت پاشا يكي از بناهايي است كه در آن ميتوان معماري دوران عثماني را بوضوح مشاهده نمود.پس از جنگ جهاني اول در سال 1919 کوشي آداسي مورد تاخت و تاز يونانيان قرار گرفت و طي يك مبارزه طولاني در سال 1922 کوشي آداسي بخشي از جمهوري تركيه شد.